Section elektronik entegre güvenlik sistemleri kurar. Detaylı bilgi için.

SESLENDİRME VE ACİL ANONS SİSTEMLERİ

Acil anons sistemleri, küçük mağaza ve işyerlerinden çok katlı bina, alış veriş merkezleri ve fabrikalara kadar her türlü işletmede, acil durum senaryolarının işletme içinde hayata geçirilmesi, çalışanların ve ziyaretçilerin doğru ve hızlı biçimde bilgilendirilmeleri, haberleşmenin sağlanması amacıyla kullanılır.

Özellikle yangın ve deprem gibi acil durumlarda sistemin sağlıklı çalışabilmesini sağlayabilmek için, Avrupa Birliğinin bu konuda yayınlamış olduğu Tahliye Standartlarına uygun sistem kurmak gerekir.

Acil Anons Sistemlerinde uyarılar paniği önlemek için bölge bazında devreye girmektedir. Uyarılar flaşör, siren ve anons sistemleriyle yapılmaktadır. Acil anons sistemi kabloları yangına dayanıklı (E60) olarak üretilmektedir.

Merkezi alarm sistemi ve kontrol ekipmanı 24 saat görevli elemanlar tarafından bir mikrofon ile istenilen bölgeye manuel anons yapma imkanı sunmaktadır.

Akıllı binalarda insan ve bina güvenliği için merkezi seslendirme ve anons sistemleri, yangın algılama ve ihbar sistemi ile birlikte çalıştırılmaktadır. Özellikle çok katlı (oteller, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, hastaneler vb.) ve geniş olan (depo alanları, supermarketler vb.) yerlerde kullanılmaktadır. Merkezi anons sistemi sayesinde, herhangi bir tehlike anında paniğe meydan vermeden ilgili kat veya bölümlerin tahliye işlemleri ve yönlendirmeleri kolayca ve otomatik olarak yapılabilir.

Ses sistemleri(Seslendirme Sistemleri) her geçen gün gelişmektedir. Önceleri 100V sistem tasarımları yaygın olarak kullanılıyorken, günümüzde 4Ώ Ohm, 8Ώ Ohm gibi Hi-Fi ses kalitesinde gelişmiş tasarımlar daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Mixer, amplifikatör ve röle devreleri ile, modüler yapıda kartlarla büyüye bilen bütünleşmiş sistem tasarımları yapmak mümkün hale gelmiştir

Anons ve genel seslendirme sistemiyle ilgili çözümler, merkez ekipmanlar ile yapılmakta, sahada sadece hoparlörler bulunmaktadır. Ses kontrol, bölgesel ayar paneli gibi üniteler, bölge veya odaların ses kontrolü için kullanılmaktadır.

Ses kontrol ünitesinin kullanıldığı yerlerde acil anons yapıldığında, ses kontrol kapalı bile olsa otomatik olarak aktif hale gelerek acil anonsun her noktaya ulaşması sağlanmaktadır. Konusunda uzman bir firmanın proje üzerinde titiz çalışması, mixer, peramlifier, röle üniteleri gibi cihazların doğru konfigürasyonlarla kullanımı sonucu, kaliteli ve uzun ömürlü seslendirme sistemleri tasarlamak mümkün olacaktır. Sistemin uzun yıllar hizmet verebilmesi için, seçilecek cihazların kısa devre, aşırı akım ve çıkış koruma devreleri ile donatılmış olmasıyla mümkündür.

Dünyanın önde gelen Seslendirme ve acil anonssistem üreticileri ile kurduğumuz çözüm ortaklığı sayesinde, sistemlerinizi sizin için en uygun yazılım ve donanımı kullanarak tasarlıyor ve kuruyoruz

KARTLI GEÇİŞPARMAK İZİ