Section elektronik entegre güvenlik sistemleri kurar. Detaylı bilgi için.

KONVANSİYONEL YANGIN ALARM SİSTEMLERİ

Kovansiyonel yangın algılama sistemleri İlk çıkan ve günümüzde hala kullanılmakta olan yangın ihbar sistemlerine verilen isimdir.

Konvansiyonel yangın alarm sistemleri genellikle basit sistemlerdir. Bu tür sistemlerde yangın algılaması zone temeline dayanır. (Zone: Belirli bir bölge)

Konvansiyonel yangın alarm panelleri 1,4,8,16,32…Vb. zon sayılarından meydana gelmektedir. Her zona bir yada daha fazla paralel yangın algılama dedektörü bağlanabilmektedir.

Herhangi bir dedektörden alarm geldiğinde o dedektörün bağlı bulunduğu zone yangın paneli üzerinde bir ışıkla gösterilmektedir.

Bu tür sistemler ekonomik olduğundan dolayı günümüzde özellikle küçük projelerde çok sık kullanılmaktadır. Adresli sistemlere göre tek avantajıda zaten ekonomik oluşlarıdır.

Bunun dışında dezavantajları ise dedektörlerinin ısı ve hava değişimlerinden etkilenmesi dolayısı ile yanlış alarm risklerinin çok olması, Dedektörlerin ve panelin programlanabilir özellikte olmaması dolayısı ile fonksiyonel bir özellik taşımamasıdır.

Dünyanın önde gelen Yangın alarm üreticileri ile kurduğumuz çözüm ortaklığı sayesinde, sistemlerinizi sizin için en uygun yazılım ve donanımı kullanarak tasarlıyor ve kuruyoruz.

YANGIN SİSTEMLERİADRESLİ YANGIN SİSTEMLERİ