s kamera Sistemleri

CCTV ANALOG KAMERA SİSTEMLERİ

CCTV (Closed Circuit Tele Vision ) Kapalı Devre Televizyon kelimelerinin kısaltmasıdır.

İlk olarak 1942 senesinde PeenemündeAlmanya'da Siemens AG tarafından Test Standı VII de V-2 roketlerinin atış kontrolünü izlemek için kullanılmıştır.Alman Mühendis Walter Bruch dizayn ve kurulumu gerçekleştiren kişidir.

ABD de ilk defa Vericon adı ile 1949 yılında CCTV sistemi ticari ürün olarak pazara sunulmuştur.Vericon ile ilgili çok fazla bilgi yoktur ancak günümüze gelen tek bilgi ürünün bir hükümet izni gerektirmediğidir.CCTV kayıt sistemi günümüzde roket rampalarında hata tespiti için hala kullanılmaktadır.

Suçla mücadele amaçlı olarak ilk CCTV sistemi 1968 senesinde Olean Newyorkda ana caddelerde kullanılmıştır. Görüntüler Olean Polis Departmanına aktarılarak suç kontrolü sağlanmaya çalışılmıştır.

Daha sonraları CCTV bankalar ve mağazalarda hırsızlığı önlemek ve güvenlik amaçlı olarak kullanılmaya başlamıştır.İngilterede ilk uygulama King's Lynn Norfolk olmuştur. Suçların artışına paralel olarak İngilterede kamusal alanda kamera kullanımı bir patlama yaşamıştır. Ülkemizde de İstanbul başta olmak üzere MOBESE sistemi ile tüm ilçe merkezlerindeki kameralar aracılığı ile izleme ve takip yapılmaktadır.

Elektronik güvenlik sektörünün vazgeçilmez bir parçası olan CCTV (Kapalı devre kamera) sistemleri gelişen teknolojileri sayesinde kullanıcılara çok yönlü olarak hizmet etmektedir. Bina/ tesislerin gerek iç ve gerekse dış alanlarının sürekli kontrol altında tutulması ve gözetlenmesi maksadıyla tesis edilen CCTV sistemleri sayesinde bu alanların izlenmesi, kayıt altına alınması ve ayrıca internet üzerinden uzak noktalardan takibi mümkün olmaktadır. Ayrıca geliştirilen sistem yazılımları sayesinde kullanıcılara geniş analiz ve kullanım seçenekleri sunulmaktadır.

Section Dünyaca ünlü çözüm ortaklarından aldığı güç ile müşterilerine efektif profesyonel CCTv sistemleri kurmaktadır.

Bu sistemlerin büyüklüğü, tesisinize mühendislerimiz tarafından yapılacak olan, güvenlik risk analizi sonucunda hazırlanacak proje ile netlik kazanacaktır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte CCTV analog tabanli sistemler yerini network tabanli ip sistemlere birakmaya başlamıştır.


HD İP KAMERA SİSTEMİPLAKA TANIMA SİSTEMİ